Kim Mihri Film Ekibi

Berna Gençalp

Yönetmen, Senarist

Berna Gençalp, lisans ve yüksek lisans eğitimini sinema üzerine Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yaptı. Yunanistan’da Mediterranean Film Institute, Macaristan’da Katapult senaryo atölyelerine özgün uzun metrajlı kurmaca film senaryoları ile katıldı. Berlin Film Festivali’nin Talent bölümüne seçildi ve Antalya Film Festivali’ne davet edildi. Türkiye’de bağımsız canlandırma sinemasını geliştirmek üzere şekillendirilen Canlandıranlar’ın isim annesidir. Canlandıranlar Festivali’nde değişik görevlerde çalışıyor. 2014 yılında, Kerime Nadir ve Agatha Christie’de Benlik Kurgusu: Ben Senin Klişen Değilim başlıklı makalesiyle; Kadın Hayatlarını Yazmak: Oto/Biyografi, Yaşam Anlatıları, Mitler ve Tarih Yazımı başlıklı uluslararası sempozyuma katıldı, sempoyum kitabına makalesi dahil edildi. Şiirleri Sözcükler Dergisi ve Artful Living’te yer alıyor. İzmir doğumlu Berna Gençalp, İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. Kim Mihri projesinin tasarımı, filmin senaryosu ve yönetmenliği Berna Gençalp’e aittir.

 berat-ilk
Berat İlk

Yapımcı

Canlandırma sanatçısı, yönetmeni ve yapımcısı olan Berat İlk Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çizgi Film mezunudur ve Anima’nın kurucu ortakları arasında yer almıştır. İlk, Türkiye’deki canlandırma sinemasının ihtiyaçlarını ve mevcut üretim ortamını göz önüne alarak, 2008 yılında Canlandıranlar isimli projeler geliştirmeye başladı. Daha sonra, İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi VCD Bölümü ortaklığıyla Canlandıranlar Yetenek Kampı’nı hayata geçirdi. ASIFA Türkiye, Canlandıranlar Derneği ve Canlandıranlar Festivali’nin başkanı olan Berat İlk, çeşitli ünivesitelerde de ders veriyor. Yapımcısı olduğu Canlandıranlar Yetenek Kampı filmleri ulusal ve uluslararası festivallerde pek çok ödül almış olan Berat İlk’in jüri üyesi olarak yer aldığı festivaller arasında Güney Kore’de gerçekleştirilen SICAF, Mısır’da gerçekleştirilen Kahire Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Festivali, Akbank Kısa Film Festivali bulunmaktadır. Yapımcılığın yanı sıra yönetmen olarak filmografisinde yer alan kısa filmler arasında insan hakları ve çocuk hakları konulu kısa animasyon filmler ve Türkiye’deki animasyon sanatçıları üzerine belgeseller bulunmaktadır.

Yonca Ertürk

Yapımcı

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olan Yonca Ertürk reji-yapım asistanı, yapım amiri ve reklam filmlerinde yapımcı olarak görev aldı. İFR’de Ezel Akay’ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi Neredesin Firuze‘nin (2004) yapımcılığını üstlendi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Film Tv Bölümünde ile Işık Üniversitesi GSF Sinema Tv bölümünde yapımcılık ve yapım planlama dersleri verdi. 2012 yılına kadar Anima İstanbul ve Sinefekt’te reklam yapımcılığı yaptı, animasyon projeleri geliştirdi. Bir çok sinema filminde post-prodüksiyon yapımcılığı görevlerinde bulundu. Kurucusu ve yapımcısı olduğu Pati Film’de Türkiye’nin ilk kukla çocuk filmi Rimolar ve Zimolar‘ı yaptı. Film 2014 yılında vizyona çıktı, yurtiçinde ve yurtdışında bir çok festivale katıldı. Yonca Ertürk serbest yapımcı ve post-prodüksiyon yapımcısı olarak çalışmaya devam etmektedir. Sinema ve TV Sendikası üyesi, Canlandıranlar Derneği ve Seyap Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği Yönetim kurulu üyesidir.

murat-celik
Murat Çelik

Animasyon Yönetmeni ve Karakter Tasarımı

1972 İstanbul doğumlu olan Murat Çelik 1989 yılında animasyona başladı. Resim ve heykele yönelik merakını birleştirmesini sağladığı için kariyerini animasyon üstüne kurdu. Onu animasyonla tanıştıran Mehmet Dal’ın yanında T Çizgi’nin teknik kadrosuna dahil oldu ve asistan olarak devam etti. Daha sonra Ella Prodüksiyon’da animatör olarak çalıştı. Bu dönemde Tahsin Özgür ile tanışması ona yeni ufuklar açtı. İlerleyen yıllarda Umut Sanat, Yoğurt Teknolojileri ile İmaj’ın kadrosunda ve serbest olarak Anima, Sinefekt gibi şirketlerde animatörlük yaptı. Uzun yıllardır reklam ve film projeleri için animasyon üretiyor. Kim Mihri filminin animasyon yönetmeni olan ve karakter tasarımını geliştiren Murat Çelik, Mihri’nin çok özel bir kadın olduğunu, herkesin anlayamayacağı bir mücadele verdiğini düşünüyor ve bir animasyon karakter olarak ona tekrar hayat vermekten büyük heyecan duyuyor.

idilkare
İdil Ar

Karakter Tasarımı ve Sanat Yönetimi

Yönetmenliğini yaptığı kısa animasyon filmlerle ödüller kazanan İdil Ar 1979’da İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nü bitirdikten sonra master eğitimini Berlin Kunsthochschule Weissensee üniversitesinde tamamladı. Paris’teki Gobelin’s l’ecole de l’image adlı okulda eğitim hakkı kazanan İdil Ar, animasyon eğitimine Danimarka’daki Animwork adlı okulda devam etti. İstanbul ve Bahçe adlı Canlandıranlar Yetenek Kampı’nda ürettiği ödüllü kısa animasyon filmleri bulunan İdil Ar halen freelance olarak animasyon, illüstrasyon, karakter-konsept tasarımı ve yönetmenlik alanlarında çalışmaktadır.

aysegul_izer
Ayşegül İzer

Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

İstanbul’da doğdu, 1985 ALU BIH / Sarajevo Güzel Sanatlar Akademisi, Grafik Tasarım Bölümü’nde lisans eğitimini “cum laude-üstün başarı” derecesiyle tamamladı. 1992 MSÜ, GSF Grafik Bölümü’nde, Sanatta Yeterlik eğitimini tamamladı. 2000 yılında kendi tasarım atölyesini kurdu. 2005 yılında Profesör oldu. 2005 yılından bugüne MSGSÜ-GSF- Grafik Tasarım Bölüm Başkanlığı’nı yürütmektedir. ESTV-Emre Senan Tasarım Vakfı kurucusu ve GMK-Grafikerler Meslek Kuruluşu üyesidir. İşleri dünya çapında birçok yayında, sergide, koleksiyonda ve müzede yer aldı, seminerler verdi, çalışmalar yönetti, jüri üyelikleri yaptı. Mesleki konularda yazıları yayınlandı. 11 uluslararası ödül kazandı. İtalyanca, İngilizce, Sırpça ve Latince bilmektedir. Kim Mihri projesinin logo ve kurumsal kimliği onun imzasını taşımaktadır.

Efe Efeoğlu

Web Tasarımcı

Kendini girişimci ve internet işçisi olarak tarif eden Efe Efeoğlu, 1998 senesinden beri çeşitli alanlarda iş yaptı. Feşmekan ve İstanbul Animasyon Festivali başarılı olan girişimlerindendir. Halen internet sitelerine pazarlama ve strateji desteği vermekte ve web sitesi geliştirmektedir. Kim Mihri web sitesinin tasarımı ve yazılımı Efe Efeoğlu’na aittir.

 

Burcu Pelvanoğlu

Sanat Tarihi Danışmanı

Doç. Dr. Burcu Pelvanoğlu, lisans, yüksek lisans ve doktorasını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamladı. Kitapları: Hale Asaf: Türk Resim Sanatında Bir Dönüm Noktası (2007), Batı Uygarlığı Tarihine Teorik Bir Giriş (Hilmi Yavuz ile birlikte, 2008), Hoca Ressamlar Ressam Hocalar: Sanayi-i Nefise’den MSGSÜ’ye Resim Hocaları (2009), Devrim Erbil (2010), Mevlut Akyıldız (2011), Neşet Günal (2012), Meriç Hızal (2012), Füsun Onur (2013) Özdemir Altan (2014), Nejad Devrim (2014). 1980 Sonrası Türkiye’de Sanat: Dönüşümler (2016). Düzenlediği sergiler: Kaotik Metamorfoz (Proje4L, İstanbul, 2010), Hayal ve Hakikat (İstanbul Modern, 2011, Fatmagül Berktay, Levent Çalıkoğlu ve Zeynep İnankur ile bilrikte) Pelvanoğlu, 2003 yılından bu yana Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (Aica Türkiye) üyesidir. Adı geçen derneğin 2005-2008 arasında Başkan Yardımcılığı’nı, 2009-2012 arasında Başkanlığı’nı, 2010-2013 arasında da Uluslararası komitenin Başkan Yardımcılığı’nı yürüten Pelvanoğlu, 2015 yılından bu yana aynı derneğin Sansür Komitesi Başkanı’dır. Pelvanoğlu, 2002 yılından bu yana Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesidir.

 

image
Seda Kılıç Aktaş

Kitlesel Fonlama Danışmanı

İngiliz Dili Edebiyatı lisansı ve İletişim Tasarımı Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra film yapımı üzerine aldığı eğitimlerde kolektif film üretim modellerini deneme şansı buldu. Marmara Üniversitesi Sinema Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Serpil Kırel danışmanlığında “Dijitalleşme ve Sinema İlişkisi Bağlamında Alternatif Bir Film Üretim Biçimi Olarak Kitlesel Fonlama” konulu doktora tezi ile mezun olan Aktaş, Nişantaşı Üniversitesi ,Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümünde Yrd. Doçent olarak görev yapmaktadır. Araştırma alanları arasında; Kolektif Film Üretim Biçimleri, Kitlesel Fonlama,Yeni Medya ve Sinema İlişkisi, Metinlerarasılık ve Film çalışmalarında Feminist Kuram bulunmaktadır.

didemfoto

Didem Çıvgınoğlu

Set Fotoğrafçısı

İzmir doğumlu Didem Çıvgınoğlu, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra 10 yıl süre ile uluslararası şirketlerde pazar ve tüketici araştırmacısı olarak çalıştı. Hayatın şaşırtıcı anlarını yakalayıp onlar üzerinden hayal gücünü çalıştırmaya olan tutkusu nedeniyle fotoğrafa yöneldi ve New York Film Akademisi’nde fotoğraf eğitimi aldı. ICP’de asistan ve Williamsburg’taki Mica Studios’ta stüdyo yöneticisi olarak görev yaptı. Didem Çıvgınoğlu New York’ta serbest fotoğrafçı olarak çalışıyor. Portre fotoğrafları ve çekim arkası hikaye anlatımına özel bir ilgi duyuyor.

 
Eleni Lomvardou

Besteci

Atina, Yunanistan’da doğan Eleni Lomvardou bir film ve medya bestecisi, yapımcı ve stüdyo sahibidir (Studio 34 Müzik Yapımcılığı). Pek çok uluslararası tiyatro yapımı, T.V. oyun programı ve televizyon dizileri için müzik yazmıştır. Ayrıca Amerikan ve Uluslararası Film Festivallerinde ödüller alan kısa filmler ve belgeseller için besteler yapmıştır. Eleni Lomvardou aynı zamanda New York kareograflarıyla işbirliği yaparak New York ve Washington D.C şehirlerindeki Amerikan Dans Festivallerine katılan dans gösterileri için müzik bestelemiştir. Müziği Ağustos 2014’te Amerika’nın en çok dinlenen klasik müzik istasyonu WQXR’ın 24Saatlik Yeni Çıkış Yapan Kadın Besteciler Maratonu’nun da dahilinde olduğu pek çok radyo istasyonunda çalınmıştır. Yeni besteleri New York şehrindeki Caz Konserlerinde çıkış yapmıştır. Eleni Lomvardou NYU(New York Üniversitesi) Film Besteciliği ve Müzik Teknolojisi alanında yüksek lisans ve New York Devlet Üniversitesi’nin Crane School of Music fakültesinden Müzik Besteciliği lisans diplomaları sahibidir. Manhattan Yapımcılar Birliği Organizasyonu’nun yapımcı-sanatçı üyesi ve de IAWM’nin (Müzikteki Kadınların Uluslararası Birliği) üyesidir. Eleni diyor ki: “Bu projeye katılmadan önce Mihri hakkında pek bilgim yoktu, ancak ne kadar öncü, maceracı, savaşçı ve hayalperest olduğunu öğrendikçe kendimi onunla özdeşleştirdim, kendisine karşı büyük bir saygı ve hayranlık duymaya başladım. Sanatı, hayatı, tutkusu, işi, kararlığı dünya çapında tanınırlık kazanmayı hak ediyor çünkü hepimizin ilham alması ve takip etmesi gereken bir kadın sanatçı. Benim umduğum da tam olarak bu: Bu filmin, dünyanın her yerindeki genç kadınları korkusuzca hayallerini takip etmeleri için motive ve teşvik etmesi için Mihri’yi hayata döndürmesi.

Gözde Koyuncu

Görüntü Yönetmeni

1988’de Türkiye’de doğan Gözde Koyuncu, orta okul eğitiminin sonuna kadar Amerika’da yaşadı. 2000 senesinde Türkiye’ye dönerek Eskişehir Anadolu Lisesi’ni bitirdi. 2004 senesinde Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Film ve Televizyon bölümüne başladı; 2006’da üniversiteden başarı bursu kazandı. Bilgi Üniversitesi’nden yüksek başarıyla mezun olan Koyuncu aynı zamanda Görsel İletişim ve Tasarım bölümünden yan dal dersleri tamamladı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Avusturalya Devleti’nin Endeavour Burslarını kazanarak Sydney Film Okulu’nu tam burslu okudu. Şu anda Armadillo Yapımcılık LTD isimli bir yapımcılık şirketi sahibi olan Koyuncu, Görüntü Yönetmenliği mesleğine İstanbul’da devam etmektedir. Çok sayıda film, reklam, TV yemek programları ve kısa filmde çalışmıştır.

Sevde Erek

Hukuk Danışmanı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2012 yılında mezun olan Sevde Erek o tarihten bu yana Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarında avukat olarak çalıştı. 2017 Temmuz ayından beri Özay-Demir Hukuk Bürosu’nda çalışmakta olan Sevde Erek, İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimini ağırlıklı olarak Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku alanında dersler alarak tamamlamış olup, yüksek lisans eğitimi esnasında Johannes Gutenberg Üniversitesi’nde de basın hukuku, fikir ve sanat eserleri hukuku gibi alanlarda Erasmus Değişim Programı’na katıldı ve yüksek lisans eğitiminin bir kısmına Almanya/Mainz’da devam etti. Aynı zamanda Zeynep Atakan (Zeyno Film) tarafından yürütülen Temel Yapımcılık Atölyesi’ne katılan Sevde Erek, bu atölyede sinema ve yapımcılık üzerine eğitim aldı. Sevde Erek, İstanbul Barosu’na kayıtlı olup, çalışmalarını özellikle fikri mülkiyet ve sinema alanlarında yürütmektedir.  

 

Oğuz Kaynak

Ses Tasarımcısı

Oğuz Kaynak İstanbul Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema bölümünden mezun olup, yüksek lisans diplomasını İstanbul Bilgi Üniversitesi Film ve Televizyon bölümünden almıştır. Filmde sese odaklanan yüksek lisans tezini bitirdikten sonra, ses tasarımcısı, ses editörü ve sound mixer olarak pek çok ulusal ve uluslararası projede çalışmıştır. TRT 3’te 10 sene boyunca film müziği ve gitar müziğiyle ilgili radyo programları yapımcılığı yapmıştır. Giyotin Film’in kurucu ortaklarındandır. 2007’den beri Giyotin Film’de yapımcılık, ses tasarımı, ses kaydı ve film üzerine çalışmaktadır.